Biznes tuszem na skórze pisany… Spotkanie z tatuażystką

Niegdyś tatuaże miały funkcję jedynie rytualną, później symbolizowały przynależność do jakiejś kasty, a dzisiaj stanowią ozdobę ciała. Sam zawód tatuatora też się zmienił. Współcześnie sztuka tatuażu staje się osobną branżą, przyciągającą artystów, którzy posiadają własny, niepowtarzalny styl. Dlatego też Akademickie Biuro Karier postanowiło z okazji Dnia Kobiet zaprosić Karolinę Chodorowską.

Artystka o pseudonimie artystycznym „Kaja Karolina” specjalizuje się w szalonych kolorach zamkniętych w geometrycznych i graficznych formach. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Archeologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2015 roku angażuje się także w pracę przy organizacji krakowskiego festiwalu Tattoofest. Karolina Chodorowska opowie między innymi o swojej pasji, czym się inspiruje przy projektowaniu tatuaży, a także jak zaczęła się jej przygoda z tą branżą.

Wydarzenie odbywa się w związku z cyklem „Spotkania z ludźmi biznesu i jest realizowane z projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzień Kobiet jest współorganizowany wraz z Samorządem Studentów 9 marca 2020 roku. Spotkanie z Karoliną Chodorowską będzie miało miejsce o godz. 12.30 w sali 446 (budynek główny UP).

Serdecznie zapraszamy!